pondelok 5. septembra 2016

Ako si správne vybrať dotykový vypínač LIVOLO blog časť 1.

Ako si správne vybrať dotykový vypínač

LIVOLO blog časť 1.


V praxi sa často stretávame s otázkami typu aký dotykový vypínač LIVOLO si mám kúpiť resp. aký je rozdiel medzi dotykovým tlačidlom a dotykovým vypínačom a pod. V nasledovnom článku si na jednoduchých príkladoch vysvetlíme, aký je hlavný rozdiel medzi tlačidlom a vypínačom LIVOLO.

Aký je rozdiel medzi vypínačom a tlačidlom LIVOLO?

Dotykový vypínač osvetlenia Livolo by sa vo všeobecnosti dal popísať ako prístroj, ktorý jedným dotykom svetlo zapne, a nasledovným dotykom svetlo vypne. Ak potrebujem ovládať svetlo, určite potrebujem vypínač ... teda nie tlačidlo. Jednoduchý vypínač sa používa napr. na ovládanie jedného svietidla. Dvojpáčkový dotykový vypínač sa používa na ovládanie dvoch svetelných okruhov. Ďalej máme v ponuke dotykové schodiskové ako aj striedavé vypínače Livolo, ktorých funkciu si vysvetlíme v nasledovných častiach blogu.

Pre správnosť je nutné uviesť, že dotykové tlačidlo Livolo funguje na princípe elektrického impulzu tzn. pokiaľ prst držím na tlačidle, impulz je prítomný a pokiaľ tlačidlo pustím, impulz zaniká. V praxi sa tlačidlo správa formou: svetlo svieti, kým na tlačidle držím prst a ihneď ako prst pustím, svetlo zhasne. Toto nie je spôsobené chybou prístroja, ale jednoducho zlou voľbou typu prístroja.

Dotykové tlačidlo Livolo je možné použiť všade tam, kde je pre aktiváciu nutný impulz. Najčastejšie sa dotykové tlačidlá Livolo používajú ako zvončeky (zvončekové tlačidlo) resp. ako súčasť inteligentnej elektroinštalácie, kde sa na aktiváciu a deaktiváciu osvetlenia používajú impulzy, kliknutia resp. dlhý stisk a podobne.

Teraz už vieme, že tlačidlo pre ovládanie osvetlenia NIE je tou správnou voľbou. (Pozn.: za určitých okolností je tlačidlá možné použiť na ovládanie osvetlenia, ale to sú špeciálne prípady, kde je nutné pre správnu funkciu použiť dodatočné pamäťové relé)

 Dotykový vypínač LIVOLO


V prípade akýchkoľvek pochybností o správnosti použitia nás môžete kedykoľvek kontaktovať a radi Vám pomôžeme so správnou voľbou a výberom tlačidiel presne podľa Vašich potrieb a požiadaviek.

Odpovede na najčastejšie otázky našich zákazníkov nájdete aj v našej poradni po kliknutí na nasledovný ODKAZ.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára