štvrtok 8. septembra 2016

Ako si správne vybrať dotykový vypínač LIVOLO blog časť 3.

Ako si správne vybrať dotykový vypínač

LIVOLO blog časť 3.


V praxi sa často stretávame s otázkami typu aký dotykový vypínač LIVOLO si mám kúpiť resp. aký typ vypínača potrebujem pre ovládanie jedného svietidla z dvoch miest. V nasledovnom článku si na jednoduchých príkladoch vysvetlíme, aký dotykový vypínač LIVOLO k uvedenému účelu potrebujem.

Dotykový vypínač LIVOLO - radenie č.6

Vypínače na základe svojej funkcie radíme do niekoľkých kategórií. Ďalším najčastejšie používaným dotykovým vypínačom LIVOLO je vypínač radenie č.6. Tento dotykový vypínač slúži na ovládanie jedného svietidla resp. jedného svetelného okruhu z dvoch miest a nazýva sa tiež schodišťový vypínač. Pod jedným svetelným okruhom sa rozumie kľudne aj viacero žiaroviek resp. svietidiel, ktoré sú ovládané z jedného miesta spoločne.

LIVOLO Touch Switch

Dotykový vypínač LIVOLO radenie č.6 teda umožňuje ovládanie jednej žiarovky (jedného svietidla) z dvoch miest ... ale aj ovládanie spolu ovládaných žiaroviek (resp. svietidiel) z dvoch miest. Elektrické zapojenie dotykového vypínača LIVOLO nájdete v aktualizovaných návodoch po kliknutí na nasledovný ODKAZ.

Keďže sklenený dotykový vypínač je elektronické zariadenie, napájané nebezpečným napätím 230VAC, dôrazne odporúčame montáž výhradne osobám, ktoré majú dostatočnú elektrotechnickú spôsobilosť pre prácu s elektrickými zariadeniami do 1000V podľa platnej vyhlášky.

Vypínač so skleným rámikom LIVOLO

Elektrické zapojenie dotykového vypínača LIVOLO je v podstate zhodné s akýmkoľvek iným vypínačom v radení č.6 tzn. dotykový vypínač LIVOLO môže plne nahradiť klasický vypínač č.6 vo Vašej existujúcej elektroinštalácii. Podmienkou je len štandardný rozmer podomietkovej krabičky. Táto podmienka je v 99,99% splnená vo všetkých existujúcich inštaláciách na území Slovenska.

kompetibilné rozmery s bežne dostupnými inštalačnými krabičkami

Sklenený dotykový vypínač LIVOLO vo výnimočných prípadoch vyžaduje doplnkovú montáž kompenzátora minimálneho výkonu. Kompenzátor sa používa hlavne v prípade, že je dotykový vypínač LIVOLO zapojený v kombinácii so špeciálnymi svietidlami, žiarivkami, neónovými trubicami a pod. V našej ponuke nájdete aj LED žiarovky plne kompatibilné s dotykovými vypínačmi LIVOLO.

Bezdrôtové ovládanie osvetlenia pomocou WiFi


Ďalšou špeciálnou doplnkovou funkciou je rádiové bezdrôtové ovládanie skleneného dotykového vypínača LIVOLO. Rádiové ovládanie dotykových vypínačov LIVOLO zabezpečuje možnosť ovládať Vaše osvetlenie pomocou bezdrôtových diaľkových ovládačov, alebo pomocou centrálneho WiFi ovládača Broadlink.

Broadlink RMPro WiFi ovládač

V prípade akýchkoľvek otázok, alebo pochybností o správnosti použitia nás môžete kedykoľvek kontaktovať a radi Vám pomôžeme so správnou voľbou a výberom dotykových vypínačov presne podľa Vašich potrieb a požiadaviek.Odpovede na najčastejšie otázky našich zákazníkov nájdete aj v našej poradni po kliknutí na nasledovný ODKAZ.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára